SPORT, 12 Shtator 2023, 10:38

“Jasir e kam emrin”/ Dhuroi spektakël me kuqezinjtë, dikur Asani sulmohej nga ultrasit maqedonas

“Jasir e kam emrin”/ Dhuroi spektakël me kuqezinjtë, dikur

Jasir Asani ishte padyshim protagonisti kryesor në fitoren ndaj Polonisë, aty ku shënoi një gol fantastik nga distanca. Sulmuesi nga Shkupi, ka luajtur gjatë karrierës së tij me skuadra të ndryshme dhe në fillime, ai ka qenë pjesë e Vardarit në Maqedoninë e Veriut.

Pikërisht asokohe, Asani ka pasur probleme me huliganët maqedonas dhe kanë pikërisht tifozët e Vardarit që e kanë sulmuar pa e njohur se kush është dhe diçka të tillë, e pranonte vetë futbollisti.

“Ishin rreth 20 vetë dhe dolën para meje. Më detyruan dhe më goditën, donin të më shtrijnë. Më pas iu thashë, e dini kush jam? Luaj në Vardar, Jasir e kam emrin”, shprehet Asani.

@shqip51

Ish kryeministri i Maqedonisë, Nikolla Gruevski organizonte suulmet kunder shqiptareve asokohe

♬ original sound - IRAS