AKTUALITET, 25 Maj 2022, 10:45

Finalja e Conference League dhe trazirat nga tifozët/ Ambasada e SHBA thirrje qytetarëve amerikane: Shmangni zonat rreth stadiumit dhe qendrën

Finalja e Conference League dhe trazirat nga tifozët/ Ambasada e SHBA

Ambasada e SHBA në Shqipëri ka njoftuar shtetasit e saj që jetojnë në Tiranë që të shmangin sot zonat më të popullura për shkak të finales së “Conference League” që do të luhet sot në stadiumin ‘Air Albania.

Në njoftimin e publikuar në faqen zyrtare të SHBA-së, Ambasada këshillon personelin dhe qytetarët amerikanë që të shmangin qendrën e Tiranës për shkak të turmave të mëdha të tifozëve që mund të shkaktojnë trazira.