AKTUALITET, 29 Maj 2023, 13:35

Inceneratori i Fierit, pranohet gjykimi i shkurtuar për Lefter Kokën dhe Alqi Bllakon

Inceneratori i Fierit, pranohet gjykimi i shkurtuar për Lefter Kokën

Këtë të hënë Gjykata e Posaçme ka vendosur të pranohet kërkesa për gjykim të shkurtuar për të pandehurit e inceneratorit të Fierit.

Është pranuar kërkesa për gjykim të shkurtuar për ish ministrin Lefter Koka, ish deputetin Alqi Bllako, ish zyrtari i Federatës Kombëtare të Futbollit Arben Dervishaj 13 të pandehurit e tjerë që akuzohen për shpërdorim detyre, korrupsion dhe pastrim parash.

Ndërkohë më parë gjatë paradites së kësaj të hëne në Gjykatën e Posaçme është rrëzuar kërkesa e Arben Devishaj ku kërkonte që dosja të shpallej moskopetencë dhe dosja të kalonte në Gjykatën e Tiranës, pasi sipas avokatëve të tij ai ka korruptuar zyrtarë por jo zyrtarë të lartë publik.