AKTUALITET, 29 Maj 2023, 19:37

FOTOLAJM/ Moti i pazakontë në Shqipëri, shikoni banorët që largojnë breshrin me lopata

FOTOLAJM/ Moti i pazakontë në Shqipëri, shikoni banorët

Kushtet meteorologjike në muajin maj kanë qenë plot surpriza. Pas shiut në momente të ndryshme të ditës, sot në disa qytete ka pasur dhe breshër.

Qyteti i Kuçovës është përfshirë nga reshje të dendura shiu dhe breshëri.

Siç shihet nga pamjet, sasia e breshrit të rënë kaq qenë aq e madhe, sa është dashur ndërhyrja e banorëve që ta heqin atë me lopatë.