SPORT, 6 Qershor 2023, 14:59

Kur e shkuara prek të ardhmen, Iniesta kërkesë Gavit: Më jep fanellën tënde

Kur e shkuara prek të ardhmen, Iniesta kërkesë Gavit: Më jep

Përqafim mjaft emocionues mes Andres Iniesta dhe Gavi. Takimi miqësor u fiksua nga kamera përpara ndeshjes miqësore të Barcelonës kundër skuadrës japoneze Vissel Kobe.

Përpara të kësaj sfide, Iniesta shijoi një bisedë të shkurtër me Gavi. Në fakt, siç duket edhe në pamjet filmike, katër herë fituesi i Champioons League, ka pasur një kërkesë të veçantë për mesfushorin e talentuar të Barcelonës.

Sipas llogarisë zyrtare të Barcelonës në Twitter, ai ka thënë: “Ti duhet të më japësh fanellën tënde sot ose fëmijët e mi do më vrasin”.