LIFESTYLE, 27 Prill 2022, 09:45

“Bullizmi nuk ka vend në kombin tonë”, nëna e Rita Orës del në mbështetje të Beatrix Ramosaj

“Bullizmi nuk ka vend në kombin tonë”, nëna e Rita

Shumë figura publike kanë treguar mbështetjen ndaj Beatrix Ramosaj pasi këngëtarja reagoi për sulmet online që ka marrë pas daljes nga Big Brother VIP. Mes shumë personazheve, ka qenë dhe nëna e Rita Orës, Vera, e cila është këshilluese e shëndetit mendor.

Vera ka shpërndarë videon e saj teksa ka shkruar: “Stop bullizimin, shëndeti mendor ka rëndësi”. Në një tjetër postim, nëna e yllit shqiptar shprehet: Jemi komb i lashtë, kemi tradita të forta dhe rini të bukur-hajde t’i ndihmojmë njëri-tjetrit! Pavarësisht se kush është në pyetje bullizimi nuk ka vend në vendin tonë”.

“Bullizmi nuk ka vend në kombin tonë”, nëna e Rita

“Bullizmi nuk ka vend në kombin tonë”, nëna e Rita