AKTUALITET, 17 Mars 2023, 13:31

Vasili për koalicionin “Bashkë fitojmë!”: Me votën e 14 majit do të rrëzohet mafia e pushtetit

Vasili për koalicionin “Bashkë fitojmë!”: Me

Nënkryetari i Partisë së Lirisë, Petrit Vasili në një reagim në ‘Facebook’ theksoi se koalicioni ‘Bashkë Fitojmë’ nuk do të përkulet para betejës kundër padrejtësisë.

Mes të tjerash ai u shpreh optimist se me votën e 14 majit do rrëzohet mafia e pushtet.

Postimi i Vasilit:

‼️BASHKË FITOJMË !!
Sot:

• BASHKË vuajme grabitjen rilindjes.

• BASHKË vuajme plaçkitjen e pronave tona.

• BASHKË vuajme çmimet e rritura shkaterrimtare te qeverise dhe oligarkeve.

• BASHKË vuajme shpopullimin e familjeve tona.

• BASHKË vuajme arrogancen dhe padrejtesine e perditshme te qeveritareve bandite.

Ndaj sot:

• BASHKË ngrihemi te gjithe ne kembe kunder plaçkitjes rilindase.

• BASHKË protestojme fort dhe pa kthim kunder kryeministrit dhe qeverise se korruptuar gjer ne palce.

• BASHKË nuk perkulemi ne betejen tone kunder padrejtesise, qe godet njeriun e thjeshte dhe mbron hajdutet e qeverise

• BASHKË mbrojme familjet dhe femijet tane

• BASHKË votojme per rrezimin e mafies ne pushtet.

dhe…

 BASHKË FITOJMË !!