AKTUALITET, 18 Nëntor 2023, 20:35

Pezullimi nga moti i keq, Autoriteti Portual Durrës: Tragetet Durrës-Bari do të lundrojnë sot

Pezullimi nga moti i keq, Autoriteti Portual Durrës: Tragetet

Këtë mbrëmje rreth orës 22:00 do të rikthehet lundrimi i trageteve nga Porti i Durrësit drejt Portit të Barit (Itali) dhe anasjelltas.

Lajmi konfirmohet nga Autoriteti portual i Durrësit, i cili ka njoftuar pasagjerët për shkak se lundrimi ishte pezulluar ditën e djeshme prej motit të keq. Bëhet me dije se, tragetet Durrësi-Bari do të nisen sot në orën 22:00.

Edhe kapiteneria e Portit të Vlorës pezulloi për ditën e djeshme lundrimin e tragetit Vlorë - Brindizi e anasjelltas, si dhe lundrimin e mjeteve të vogla dhe të peshkimit deri në përmirësimin e kushteve të motit.