AKTUALITET, 18 Shtator 2023, 14:42

Manovra e gabuar, përplasen dy kamionë në Elbasan, një i plagosur

Manovra e gabuar, përplasen dy kamionë në Elbasan, një i

Një aksident është shënuar ditën e sotme në Elbasan, ku raportohet se janë përplasur dy kamionë.

Mësohet se si pasojë e përplasjes, ka mbetur i plagosur një person.

Sipas policisë mësohet se ngjarja ka ndodhur në oborrin e firmës “Kurum”, në fshatin Bradashesh, ku automjeti kamion me drejtues një shqiptar nga Kosova 63 vjeç gjatë kryerjes së një manovre, ka përplasur një automjet kamion të parkuar.

Për shkak të goditjes, është dëmtuar një 56 vjeçar nga Kosova, i cili ka qenë në afërsi të kamionit.

56-vjeçari është dërguar në spital, për të marrë ndihmë mjekësore dhe ndodhet jashtë rrezikut për jetën.