AKTUALITET, 19 Mars 2023, 10:22

Aksidentohet çifti në Këlcyrë

Aksidentohet çifti në Këlcyrë

Një aksident rrugor ka ndodhur në të dalë të qytetit të Këlcyrës. Një automjet me targa greke që udhëtonte në aksin nacional Këlcyrë-Tepelenë, ka humbur kontrollin dhe është përmbysur në rrugë. Për pasojë janë plagosur lehtë drejtuesja e mjetit dhe pasagjerit.

Çifti mësohet se po udhëtonte drejt Greqisë, ku nga të dhënat fillestare bëhet e ditur se drejtuesja e mjetit ka humbur kontrollin e mjetit në kthesën në të dalë të qytetit.

Policia gjendet në vendngjarje për të hulumtuar pasojat e aksidentit. Të lënduarit janë jashtë rrezikut për jetën.