SPORT, 19 Mars 2023, 18:14

VIDEO/ Messi i padëshiruar në “Parc des Princes”, pritet me fishkëllima nga tifozët

VIDEO/ Messi i padëshiruar në “Parc des Princes”, pritet

Më 8 mars, Paris Saint-Germain u eliminua nga Liga e Kampionëve pasi humbi ndaj Bayern Munich.

Pati raportime para ndeshjes se tifozët e PSG-së në Parc des Princes kishin planifikuar të sulmonin Leo Messin dhe, duke gjykuar nga videot nga tribuna, ata e zbatuan planin.

Duket se shumë tifozë fajësojnë Leon për dështimet e tyre evropiane këtë sezon. Kylian Mbappe, nga ana tjetër, u prit më së shumti me duartrokitje.

Në të njëjtën kohë, PSG po përpiqet të bindë Messin të nënshkruajë një kontratë të re. Marrëveshja aktuale e Leos skadon në fund të sezonit dhe, duke gjykuar nga vonesa, argjentinasi nuk është shumë i etur për të vazhduar.

Ndërkohë, Barcelona është e interesuar të rikthejë Messin në Camp Nou