SPORT, 18 Mars 2023, 19:35

Manchester City në epërsi ndaj Burnleyt, Haaland dy gola brenda 3 minutave (VIDEOT)

Manchester City në epërsi ndaj Burnleyt, Haaland dy gola brenda 3
Momenti i golit të parë

Manchester City ka shënuar edhe golin e dytë në ndeshjen ndaj Burnleyt në Kupën FA. Erling Haaland shënoi në minutën e 35-të për rezultatin 2:0.

Për sulmuesin norvegjez është ky goli i tij i dytë në këtë përballje. Haaland golin e parë e shënoi tre minuta më herët. Manchester City shënoi golin e parë dhe të epërsisë në ndeshjen ndaj Burnleyt në Kupën FA në minutën e 32-të.