SPORT, 20 Qershor 2024, 20:10

Duel që ndikon për fatin e Shqipërisë, formacionet Spanjë-Itali

Duel që ndikon për fatin e Shqipërisë, formacionet

Spanja dhe Italia ndeshen me njëra-tjetrën në Gelsenkirchen, me të dyja skuadrat që duan tre pikët për t’u kualifikuar, teksa në lojë është disi edhe fati i Shqipërisë. “La Roja” vjen nga një fitore bindëse me rezultatin 3-0 përballë Kroacisë, duke konfirmuar veten si pretendent për të ngritur titullin në fund.

Nga ana tjetër, “Azzurri” arriti të mposhte Shqipërinë me rezultatin 2-1 dhe kërkon me çdo kusht të ruajë titullin që fitoi përpara 3 vitesh.

SPANJA: Unai Simon, Carvajal, Laporte, Le Normand, Cucurella, Pedri, Rodri, Ruiz, Yamal, Williams, Morata.

ITALIA: Donnarumma, Di Lorenzo, Bastoni, Calafiori, Dimarco, Barella, Jorghino, Frattesi, Chiesa, Pellegrini, Scamacca.