LIFESTYLE, 11 Shtator 2023, 13:43

Çmimet marramendëse në koncerte të këngëtarëve shqiptarë

Çmimet marramendëse në koncerte të

Sezoni veror ishte shumë i ngjeshur me projekte të reja dhe me koncerte.

Brenda Shqipërisë dhe jashtë saj, këngëtarët janë kërkuar masivisht nga njerëzit për t’i dëgjuar hitet e tyre.

Por, lind pyetja, sa janë paguar? ‘Prive’ ka bërë një përmbledhje të pagesa të tyre në koncerte, e në vend të parë renditet reperi shqiptar Azet.

Pas nuk ngelet as Luzi Ejlli, Dafina Zeqiri apo Tayna.

Kida/ Ermal fejzullahu – 8 mije euro
Ledri- 9 mije euro per koncert
Elvana Ggjata-10-12 mije euro
Dhurata Dora- 12 mije euro
Tayna- 12 mije euro
Dafina Zeqiri/ Noizy/ Ylli Limani-12-14 mije euro
Don Xhoni/Butrint-18-20 mije euro
Luiz Ejlli 20-22 mijë euro
Azet – 25 mijë euro.