LIFESTYLE, 2 Maj 2022, 09:57

Eurovision i fshiu fotot, reagon Ronela Hajati

Eurovision i fshiu fotot, reagon Ronela Hajati

Teksa po i afrohemi 10 majit kur do të nisë “Eurovision”, duket se përfaqësuesja e Shqipërisë Ronela Hajati po bën një rrugëtim të suksesshëm dhe shumë të komentuar.

Tashmë kanë nisur provat zyrtare ku Ronela ishte gjithashtu e para. Fotot dhe videot e postuara në rrjetet sociale pasditen e djeshme morën mjaft vëmendje dhe u pëlqyen tepër nga fansat të cilët janë mjaft të emocionuar për performancën e Ronelës.

Mirëpo, galeria me fotot e Ronelës u fshi nga faqja zyrtare e festivalit dhe më pas u ripostua pa njërën prej tyre. Veprim që është shoqëruar me shumë pikëpyetje nga fansat në rrjete sociale.

“Duke qenë se Ronela Hajati çeli provat, fotografitë e saj ishin të parat që u shfaqën të shtunën në mesditë duke marrë vëmendjen kudo, në Twitter dhe Instagram. Konkretisht, fotoja kryesore (e publikuar në krye të postimit), shfaqte Ronelën me katër balerinët e saj me duart duke lëvizur gjatë performancës drejt pjesës së poshtme të trupit,” shkruan @eurovisionalbania në Instagram, një faqe dedikuar festivalit. 

“Mesditën e së dielës galeria e fotove të Ronelës u hoq nga llogaria zyrtare e Eurovizionit në Instagram. Më pas u ripostua, por pa foton e parë. Nuk është dhënë asnjë shpjegim dhe Shqipëria ishte i vetmi vend të cilit iu hoq postimi dhe u rihodh më vonë.”

Thuhet që ekipit shqiptar i është kërkuar të ndryshojë koreografinë pas provave të djeshme pasi konsiderohet sipas tyre si shumë provokative teksa nuk ka ende një reagim zyrtar.

Shtojmë se fotot e postuara në Instagram për Shqipërinë kishin 25.000 pëlqime pra dukshëm më shumë se shtetet e tjera.

Eurovision i fshiu fotot, reagon Ronela Hajati

Eurovision i fshiu fotot, reagon Ronela Hajati

Eurovision i fshiu fotot, reagon Ronela Hajati