BOTA, 11 Shtator 2023, 14:50

VIDEO/ Tërmeti apokaliptik në Marok, ja momenti kur lëkundjet ndërpresin dasmën, të ftuarit largohen të tmerruar

VIDEO/ Tërmeti apokaliptik në Marok, ja momenti kur lëkundjet

Tërmeti që goditi Marokun mbrëmjen e të premtes la pas 2500 viktima, ndërsa mijëra janë plagosur. Shumë ndërtesa, shtëpi janë shkatërruar, duke lënë pas mjerim dhe mijëra të pastrehë.

Të shumta janë videot që janë postuar në rrjetet sociale, të cilat dokumentojnë momentin kur tërmeti goditi vendin. Në një video të postuar së fundmi, shihet një këngëtar duke kënduar në një dasmë që po organizohej në Marakesh, kur vendi shkundet nga tërmeti.

Në video, dasmorët vrapojnë të tmerruar për të shpëtuar.