BOTA, 27 Maj 2023, 14:46

Përmbytje masive në Spanjë, mbyllen aeroportet dhe anulohen udhëtimet me tren. Pamjet e frikshme

Përmbytje masive në Spanjë, mbyllen aeroportet dhe anulohen

Përmbytje në Spanjë si pasojë e reshjeve të dendura shiut.  Pamjet që qarkullojnë në internet tregojë qartazi rrugët e kthyera në lumenj.

Zjarrfikësve iu desh të shpëtonin njerëzit që kishin mbetur të bllokuar në makina dhe shtëpi, pasi shiu i rrëmbyeshëm shkaktoi përmbytje.

Disa zona u përballën me ndërprerje të udhëtimeve, mbyllje të aeroportit dhe trenat u ndaluan përkohësisht.

 
 
 
 
 
View this post on Instagram
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

A post shared by Reuters (@reuters)