BALLKAN, 17 Shtator 2022, 21:57

Sërish tërmet në Greqi, lëkundje të forta sizmike ndihen në Kretë

Sërish tërmet në Greqi, lëkundje të forta sizmike

Një tjetër termet është ndjerë në Greqi.

Sipas mediave vendase, lëkundje sizmike me magnitudë 4.1 ballë të shkallës Rihter janë regjistruar në Kretë mbrëmjen e kësaj të shtune.

Sipas informacioneve të para, epiqendra ishte 33.7 km në verilindje të Elounda-s dhe në një thellësi prej 5.0 km.