BALLKAN, 16 Shtator 2022, 19:56

Vuçiç rrit pagat e ushtrisë me 25%

Vuçiç rrit pagat e ushtrisë me 25%

Presidenti i Serbisë, Aleksandër Vuçiç ka paralajmëruar rritje pagash e pensionesh.

Kjo rritje sipas Vuçiçit, do të zbatohet nga janari i vitit të ardhshëm dhe do të jetë 20%, ndërsa për ushtrinë 25%.

“Po sigurohemi që njerëzit të mos vuajnë. Madje edhe ata që s’na duan, thonë lërjani këtë punë Vuçiçit dhe Bërnabiqit që ta zgjidhin sepse e bëjnë më mirë se kushdo tjetër në botë”, ka thënë Vuçiç, shkruan Express.

“Së bashku, nga janari do të kemi 20% rritje. Për ushtrinë rritja do të jetë 25%”, ka thënë Vuçiç për TV Pink.