BALLKAN, 17 Shtator 2022, 18:33

I jepet lamtumira e fundit aktores me origjinë shqiptare me famë botërore, Irene Papas

I jepet lamtumira e fundit aktores me origjinë shqiptare me famë

Të afërm dhe miq i dhanë lamtumirën e fundit aktores së madhe me origjinë shqiptare, Irine Papas, në Kishën e Shenjtë të Agios Georgios në Kiliomodi, Korinthia.

Lexo edhe: “Flisnin shqip në prova”, si e kuptoi bota se dy yje që pushtuan kinemanë dhe Hollywood-in ishin shqiptarë

Ajo do të varroset në varrezat e fshatit, pranë prindërve të saj të dashur. Familja e saj kërkon që në vend të kurorave, paratë t’i ndahen fondacionit “Theotokos” për mbështetjen e fëmijëve me nevoja të veçanta ose Shtëpisë së Aktorit.

Katër nipat e saj janë aty për “lamtumirën e fundit”: Manousos Manousakis, djali i motrës së Despinës, aktori Aias Manthopoulos, djali i motrës Evangelia, Melia dhe Kassios.

I jepet lamtumira e fundit aktores me origjinë shqiptare me famë

I jepet lamtumira e fundit aktores me origjinë shqiptare me famë

I jepet lamtumira e fundit aktores me origjinë shqiptare me famë

I jepet lamtumira e fundit aktores me origjinë shqiptare me famë

I jepet lamtumira e fundit aktores me origjinë shqiptare me famë