BALLKAN, 15 Shtator 2023, 16:40

Frikë dhe panik në një shkollë, bie suvaja e tavanit, lëndohen tre fëmijë

Frikë dhe panik në një shkollë, bie suvaja e tavanit,

Një ngjarje e rëndë është regjistruar në një shkollë në Greqi. Mëngjesin e sotëm nxënësit e një shkolle fillore copa suvaje kanë rënë mbi disa prej fëmijëve. Për pasojë tre prej nxënësve u lënduan.

Ngjarja ka ndodhur në shkollën fillore 149 të Petralonës, gjatë pushimit.

Mediat greke shkruajnë se një copë e madhe suva ra nga tavani dhe goditi nxënësit e klasës së pestë dhe të gjashtë poshtë.