AKTUALITET, 25 Nëntor 2021, 16:06

Vizita zyrtare në Kosovë, Kurti pret në takim Metën

Vizita zyrtare në Kosovë, Kurti pret në takim Metën

Kryeministri Albin Kurti, ka pritur në takim presidentin e Ilir Meta, në kudër të vizitës së tij zyrtare në Kosovë.

Meta është pritur sot edhe nga kryetari i Kuvendit, Glauk Konjufca dhe kreu i AAK-së, Ramush Haradinaj.

Gjithashtu takim pati edhe me kreun e PDK-së, Memli Krasniqi dhe atë të LDK-së, Lumir Abdixhiku.

Presidenti shqiptar do të mirëpritet edhe nga presidentja Vjosa Osmani.