AKTUALITET, 17 Mars 2023, 08:30

Urbani i “Tiranës së Re” përplaset me mjetin “Audi” në Astir

Urbani i “Tiranës së Re” përplaset me mjetin

Mbrëmja e kaluar nuk kaloi qetë. Gjatë orës 23:37, u regjistrua një aksident automobilistik në zonën e Astirit në Tiranë. Një automjet tip “Audi” u përplas me urbanin e “Tiranës së Re”, fatmirësisht pa pasoja në njerëz por vetëm dëme materiale.

Dyshohet se shkak i aksidentit është bërë mosrespektimi i semaforit, çka ka sjellë dhe përplasjen në kryqëzim. Policia dhe grupi hetimor po punojnë për zbardhjen e shkaqeve të aksidentit.