AKTUALITET, 17 Tetor 2022, 11:50

"Me 120 euro mund të kesh gjithçka që do"/ Zbardhen bisedat e monstrës që abuzonte dhe shfrytëzonte 12-vjeçaren në Greqi

"Me 120 euro mund të kesh gjithçka që do"/ Zbardhen
Përdhunuesi 53-vjeçar

Të tjera detaje tronditëse janë zbardhur nga ngjarja e rëndë e zbuluar pak ditë më parë në Greqi, ku një 12-vjeçare përdhunohej për muaj me radhë dhe shfrytëzohej seksualisht nga persona të ndryshëm.

Ngjarja në fjalë tronditi Greqinë, pasi e mitura shfrytëzohej seksualisht nga një i afërm, që kishte edhe lidhje familjare me prindërit e saj, i cili veçse e përdhunonte vetë nën kërcënim, e shfrytëzonte edhe për qëllime përfitimi tek persona të tjera.

Ndërkohë ditën e sotme janë zbardhur të tjera biseda me "klientë" të ndryshëm.

Bisedat konkrete kanë mbërritur në duart e autoriteteve pas deklasifikimit të komunikimeve të të përfshirëve dhe nuk lënë shumë vend për argument për protagonistët e këtij rasti të paprecedentë.

Por më shumë se çdo gjë tjetër, për autoritetet është e qartë se Ilias Michos, vetë baba, ishte përpjekur të fitonte besimin e fëmijës, duke përfituar nga mosha e saj e butë në mënyrën më vulgare.

Veprimet e të akuzuarit pasqyrohen në dialogun e mëposhtëm të përfshirë në dosjen e çështjes, ku ai menaxhon, sipas autoriteteve, profilin e fëmijës, duke përdorur emrin e tij, për të caktuar një takim për të me një person të mundshëm.

Bisedat e zhvilluara:

E mitura: Përshëndetje a doni të takohemi, emri im është ……….

Klienti i mundshëm: Po.

E mitura: Më dërgo celularin, bëj shumë seks.

Klienti i mundshëm: Të jap numrin e telefonit, më dërgo në viber.

Në një tjetër dialog, i cili tashmë është në dorën e hetuesit, regjistrohen bisedat e mëposhtme:

E mitura: Përshëndetje.

Klienti i mundshëm: Jeni beqar?

E mitura: A e dini ku është Sepolia? Dëshiron të më takosh sot që më pëlqen shumë të bëj seks?

Klienti i mundshëm: Ku jeni?

E mitura: Keni makinë? Dëshironi të bëni seks në makinë dhe të më bëni një dhuratë?

Është karakteristike se fëmija ka dëshmuar gjatë hetimeve paraprake se i pandehuri i ka dhënë numrat e targave të automjeteve të klientëve të mundshëm, në mënyrë që ajo të takonte aty personat me të cilët kishte rezervuar datat e saj të takimeve.

“Më ka thënë edhe numrat e targave që të futem në makina. Mora lekët që më dhanë dhe ia dhashë”, ka thënë vogëlushja dhe këto fjalë i përshtaten shumë me dialogun e mëposhtëm, i cili është bërë sërish përmes aplikacionit, ku Ilias Michos shkruan në emër të të miturit:

E mitura: Pershendetje cfare po beni deshironi te takoheni ne zonen time? Me 120 euro do te kesh cdo gje qe te duash…

Klienti i mundshem: Po

E mitura: Ma dergo makinen te te identifikoj….

“Unë jam në xhakuzi”

Brutaliteti i ndodhur në Sepolia pasqyrohet edhe në një tjetër dialog, ku fëmija shfaqet në xhakuzi dhe i deklaron klientit të mundshëm se është 16-vjeç dhe se nuk e ka problem sepse ai është 32-vjeç.

E mitura: Përshëndetje, çfarë po bën? Unë jam 16…

Klienti i mundshëm: Jam mirë. Unë jam 32.

E mitura: Nuk e kam problem. Ku je tani;

Klienti i mundshëm: Unë jam në shtrat.

E mitura: Jam në xhakuzi…

Klienti i mundshëm: Dua të të shoh…

E mitura: Nuk mund të të dërgoj video, të flasim me video-telefonatë nëse do…

Panorama