AKTUALITET, 24 Dhjetor 2022, 10:11

Këmbimi valutor 24 dhjetor/ Me sa blihen dhe shiten dollari dhe euro, çfarë ndodh me monedhat e tjera

Këmbimi valutor 24 dhjetor/ Me sa blihen dhe shiten dollari dhe euro,

Në tregun e këmbimit valutor sot një dollar amerikan blihet me 107.1 lekë dhe shitet me 108.1 lekë.

Ndërkohë euro blihet me 113.7 lekë dhe shitet me 114.4 lekë.

Paundi britanik ka pësuar një rënie të ndjeshme. Sot ai blihet me 128.4 lekë dhe shitet me 130.2 lekë.

Këmbimi valutor 24 dhjetor/ Me sa blihen dhe shiten dollari dhe euro,