TEJ E KETEJ, 26 Gusht 2022, 17:34

Gjendja civile i kthen përgjigje SPAK-ut dhe bën "zbulimin e madh": Ky është Ilir Metaj i Skraparit...

Gjendja civile i kthen përgjigje SPAK-ut dhe bën "zbulimin e
Foto ilustrim: Ilir Meta dhe Arben Kraja

Ditën e sotme SPAK-u ka marrë përgjigje nga Gjendja Civile, lidhur me kërkesën për konfirmimin e gjeneraliteteve të ish Presidentit Ilir Meta. 

Gjendja Civile ka bërë "zbulimin" e madh për SPAK-un, që bëhet fjalë për shtetasin Ilir Metaj të lindur në Çepan, Skrapar! 

Përpara se ky informacion i vyer të konfirmohej nga Gjendja Civile, e konfirmoi edhe Monika Kryemadhi që publikoi çertifikatën personale të Metës, ku qartazi kuptohej që ky është Ilir Meta i Skraparit. 

Më përpara akoma se zonja Kryemadhi, e ka konfirmuar edhe kënga legjendare me vargjet: "Thellë në malet e Skraparit, lindi burri i vatanit, kush mi qan hallet e mia, Ilir Meta, LSI-ja!". 

Kujtojmë se Ilir Meta është nën hetim nga SPAK, por nuk dihen ende se për çfarë konkretisht. Ai është kallëzuar në këtë institucion nga ish deputeti Halit Valteri.