AKTUALITET, 2 Dhjetor 2023, 22:53

Digjet një makinë pranë Rinasit, dyshohet se u përdor nga autorët në atentatin e Lezhës

Digjet një makinë pranë Rinasit, dyshohet se u përdor nga

Një makinë është gjetur e djegur afër Rinasit, menjëherë pas ngjarjes së rëndë, ku u vra me armë zjarri Eno Nikulaj, kushëriri i biznesmenit Ardian Nikulaj, i cili u ekzekutua në muajin prill në lokalin e tij në Shëngjin.

Pas ngjarjes, në afërsi të Rinasit është djegur një makinë, e cila dyshohet të jetë përdorur nga autorët e krimit mafioz. Makina po digjet, pikërisht në vendi ku u vra Admir Murataj, në aksionin dhe përplasjen me policinë pas grabitjes së Rinas në prill të 2019.