AKTUALITET, 23 Mars 2023, 18:56

Çastet e fundit në Kuvend, Belind Këlliçi: Dal sot nga kjo sallë me faqen e bardhë!

Çastet e fundit në Kuvend, Belind Këlliçi: Dal sot nga

Belind Këlliçi do të dorëzojë sot mandatin e deputetit.

Fjalimi që do të mbajë pas pak minutash në foltore do të jetë i fundit për Këlliçin.

Ai kandidon për kryetar të bashkisë së Tiranës me koalicionin opozitar "Bashkë Fitojmë" dhe nga dita e sotme nis sfida e vërtetë e një fushate të gjatë e cila përfundon në 14 maj.

Në prag të fjalimit, Këlliçi ka bërë një postim në Facebook ku shkruan se nga Kuvendi del me faqen e bardhë, ashtu siç hyri në ditën e betimit.

Postimi

Minutat e fundit në Kuvendin e Shqipërisë.

Do të dal sot nga kjo sallë ashtu siç hyra në ditën e betimit, me faqen e bardhë dhe i vetëdijshëm për atë që prisni nga unë.

Pas pak, fjalimi i përshëndetjes.