SPORT, 25 Maj 2023, 18:29

Penalltia ‘nxeh’ gjakrat/ Plas sherri pas përfundimit të sfidës Tirana-Bylis, tifozët sulmojnë gjyqtarin

Një ngjarje e paprecedentë e  ka ndodhur në fund të ndeshjes Tirana-Bylis. Pas përfundimit të sfidës me shifrat 2-2 ku bardheblutë lanë kreun e renditjes, tifozët kanë hyrë në fushë për të sulmuar gjyqtarin Kridens Meta.  

Penalltia e akorduar nga Kridens Meta, u shndërrua në gol nga Adili. Ky 11-metërsh ka sjellë polemika në stadiumin “Arena Egnatia”.


Megjithatë gjithçka ka përfunduar dhe forcat e rendit kanë marrë në dorë situatën.

Penalltia ‘nxeh’ gjakrat/ Plas sherri pas përfundimit të

Penalltia ‘nxeh’ gjakrat/ Plas sherri pas përfundimit të