SPORT, 1 Qershor 2023, 18:34

Pas trofeut, titullari i korçarëve njofton largimin nga Skënderbeu: Kam vendosur që ta mbyll këtu këtë aventurë

Pas trofeut, titullari i korçarëve njofton largimin nga

Shkëlzen Ruçi, pasi festoi me trofeun e kampionit të Kategorisë së Parë, njoftoi përmes një postimi në rrjetet sociale se rrugët e tij me Skënderbeun do të ndahen.

Ai shkruan se tashmë do të niste një rrugëtim tjetër larg skuadrës korçare dhe për këtë, kishte gjetur gjuhën e përbashkët me drejtuesit e skuadrës në të cilën në vitin e fundit ka qenë padyshim një nga pikat më të forta.

“Dua t’ju bëj me dije që nga sot nuk jam më pjesë e Skënderbeut. Pas një bisede të bërë me presidentin dhe për arsye të mia familjare, kam vendosur të mbyll këtu këtë aventurë”, shkruan ndër të terja Ruçi, duke i dhënë lamtumirën ekipin korçar.