SPORT, 31 Maj 2023, 20:03

Finalja e Ligës së Evropës në Budapest, formacionet zyrtare Sevilla-Roma

Finalja e Ligës së Evropës në Budapest, formacionet zyrtare

Sevilla dhe Roma do të përballen në Budapest në finalen e madhe të Ligës së Evropës.

Spanjollët arritën në finale pas fitores ndaj Juventusit në gjysmëfinale.

Nga ana tjetër Roma ka arritur të mposht Bayer Leverkusenin pas dy ndeshjesh.

Te Sevilla nga minuta e parë luajnë Ocampos, Oliver Torres, Bryan Gil dhe En-Nesyri.

Roma luan me Paulo Dybalan, i mbështetur nga Lorenzo Pellegrini dhe Tammy Abraham.


Sevilla: Bono; Jesús Navas, Badé, Gudelj, Telles; Rakitic, Fernando; Ocampos, Oliver Torres, Bryan Gil; En-Nesyri

Roma: Rui Patricio; Mancini, Smalling, Ibáñez; Çelik, Cristante, Matic, Spinazzola; Pellegrini, Abraham, Dybala.