SPORT, 1 Qershor 2023, 16:32

Ndodh edhe kjo! 300 tifozë të Sevillas humbën finalen, ngatërruan...

Ndodh edhe kjo! 300 tifozë të Sevillas humbën finalen,

Diçka e pabesueshme iu ka ndodhur 300 tifozëve të Sevillas, të cilët nuk mundën të dëshmojnë drejtpërdrejt triumfin e shtatë të skuadrës së tyre në Europa League të mërkurën.

Ata morën biletat për në finale, por udhëtuan për në Bukuresht, Rumani në vend që të shkonin në Budapest të Hungarisë, ku u mbajt finalja.

Qytetet janë 640 km larg njëri-tjetrit, kështu që ata nuk mund të arrinin në destinacionin e duhur pasi kishin kuptuar gabimin e tyre. Sevilla mposhti Romën me penallti në finale pasi ndeshja përfundoi në barazim 1-1 gjatë 90 minutave dhe gjatë shtesave.