SPORT, 2 Qershor 2023, 20:28

Më në fund një sponsor në fanellë, Inter arrin marrëveshjen me “Paramount”

Më në fund një sponsor në fanellë, Inter arrin

Hapësira në mes të fanellës së Interit nuk do të jetë bosh në dy ndeshjet e fundit të sezonit, ndaj Torinos në kampionat dhe me rastin e finales së Champions League kundër Manchester Cityt.

Sipas asaj që zbuloi Calcio e Finanza, në fakt, logoja e Paramount do të shfaqet në veshjet e zikaltërve, një markë e cila më pas duhet të mbetet si retrosponsor nga sezoni i ardhshëm.

Klubi milanez, pra, sipas këtyre thashethemeve, arriti të gjente një sponsor në ekstrem pas rrëmujës me Digitalbits, i cili ishte zhdukur nga fanellat e lojës së ekipit të parë të meshkujve nga Roma-Interi më 6 majin e kaluar.