LIFESTYLE, 24 Maj 2022, 16:08

VIDEO/ Tifozët surprizojnë ekipin e Romës para nisjes për Tiranë, ja gjesti i veçantë që “ngrohu” zemrat e lojtarëve

VIDEO/ Tifozët surprizojnë ekipin e Romës para nisjes për

Klubi i Romës është nisur për në Tiranë, vend ku do luhet finalja e Conference League.

Në kompleksin sportiv, Trigoria, kanë qenë të shumta tifozët që kanë rrethuar autobusin e skuadrës dhe entuziazmi duket i jashtëzakonshëm. Bëhet fjalë për rreth 5000 mbështetës.

VIDEO/ Tifozët surprizojnë ekipin e Romës para nisjes për

Menjëherë, italianët kanë marrë rrugën për Fiumicino, për të fluturuar më pas drejt Shqipërisë. Roma do të kërkojë të mbyllë vitin futbollistik me trofe, por nuk do ta ketë aspak të lehtë ndaj Fejnordit.