LIFESTYLE, 12 Janar 2023, 09:57

Pas 25 vitesh, rikthehet “Titanic” në kinema

Pas 25 vitesh, rikthehet “Titanic” në kinema

Pak romanca filmike kanë prekur audiencën aq shumë sa ajo e Rose dhe Jack, çifti që nuk arriti të jetonte dashurinë e tyre pasi anija në të cilën ndodheshin u fundos. Këtë vit, 25 vjet pas “ kontaktit ” të tyre të parë me publikun, ata po kthehen në kinema.

Filmi i vlerësuar me çmime i James Cameron, Titanic, me Leonardo DiCaprio dhe Kate Winslet, rikthehet në kinema në 3D. Me protagonistë fituesit e Academy Award® Leonardo DiCaprio dhe Kate Winslet, romanca epike, e mbushur me aksion ndjek udhëtimin tragjik të parë të anijes së lundrimit “të pathyeshëm”, Titanic, dhe jetën e pasagjerëve të tij, të cilët humbasin brenda pak orësh.

Me rastin e 25-vjetorit të tij, versioni i rinovuar i filmit të vlerësuar me çmime të James Cameron “Titanic” do të shfaqet në kinema nga 9 shkurti vetëm në 3D nga Feelgood.

Filmi 3 orë e 11 minuta fitoi 11 Oscar©, duke përfshirë filmin më të mirë, regjisorin më të mirë, muzikën dhe efektet speciale.

Me daljen e tij në 1997, filmi u bë 1 në listat botërore dhe është filmi i tretë me fitime në mbarë botën. Regjisori 68-vjeçar tha së fundmi në një intervistë për Deadline se nuk mund ta imagjinonte këtë film të veçantë me protagonistë të tjerë, megjithëse zbuloi se Leonardo DiCaprio nuk ishte ndër zgjedhjet e tij të para.

Traileri: