BOTA, 13 Maj 2024, 17:31

Mbyllet për arsye sigurie aeroporti i Bolonjas, çfarë u gjet në një valixhe që alarmoi policinë

Mbyllet për arsye sigurie aeroporti i Bolonjas, çfarë u gjet

Aeroporti i Bolonjës është mbyllur për arsye sigurie pak pas orës 16:00, raportojnë mediat italiane.

Sipas asaj që raportohet, oficerët gjetën një armë në një valixhe.

Tre fluturime nga Brindizi, Brukseli dhe Stokholmi, u devijuan në destinacione alternative. Deri më tani nuk dihen të tjera detaje rreth ngjarjes, ndërsa autoritetet vijojnë hetimet.