BOTA, 13 Maj 2024, 10:56

Trupa të NATO-s në Ukrainë? Lavrov: Rusia është e gatshme nëse Perëndimi dëshiron të luftojë në fushën e betejës

Trupa të NATO-s në Ukrainë? Lavrov: Rusia është e

Ministri në detyrë i Jashtëm i Rusisë ka thënë se Rusia është e përgatitur nëse Perëndimi dëshiron të luftojë për Ukrainën në fushën e betejës.

Sergei Lavrov u citua nga agjencia shtetërore e lajmeve RIA, pas një paralajmërimi të ngjashëm nga Kremlini javën e kaluar.

Moska tha se dërgimi i trupave të NATO-s në Ukrainë do të ishte potencialisht jashtëzakonisht i rrezikshëm dhe po vëzhgonte nga afër një peticion ukrainas që kërkonte një ndërhyrje të tillë.