BOTA, 18 Shtator 2022, 19:29

Joe Biden homazhe për Elizabeth II: Bota është më e mirë për shkak të Mbretëreshës  

Joe Biden homazhe për Elizabeth II: Bota është më e

Presidenti amerikan Joe Biden dhe Zonja e Parë, Jill Biden, kryen homazhe për nder të Mbretëreshës Elizabeth II.

Kreu i Shtëpisë së Bardhë e ka përshkruar monarken e ndjerë si “të mirë” dhe “të nderuar”.

Duke folur në Lancaster House, pasi nënshkroi librin zyrtar të ngushëllimeve, ai tha se “zemrat e vendit të tij janë me gjithë njerëzit e Mbretërisë së Bashkuar”.

Ai ka shkruar se britanikët ishin me fat që e kishin Elizabeth II udhëheqëse për 70 vite. “Bota është më e mirë për shkak të Mbretëreshës”, mësohet të ketë shkruar ai.