BOTA, 18 Shtator 2022, 09:28

Tragjedi, përmbyset autobusi plot me pasagjerë, vdesin 27 persona në Kinë

Tragjedi, përmbyset autobusi plot me pasagjerë, vdesin 27 persona

27 persona humbën jetën, ndërsa 2o të tjerë u plagosën kur autobusi me të cilin po udhëtonin doli nga rruga dhe u përmbys.

Aksidenti tragjik ka ndodhur në orët e para të mëngjesit të së dielës ( me orën lokale) një autostradë në provincën Guizhoi, në Kinën jugperëndimore.

Në autobus ndodheshin në total 47 persona, ndërkohë mësohet se 20 të lënduarit janë transportuar në spital për ndihmë mjekësore.