BALLKAN, 15 Maj 2023, 17:09

U plagos nga sulmi me armë në shkollën fillore në Beograd, ndërron jetë e mitura

U plagos nga sulmi me armë në shkollën fillore në Beograd,

Ka ndërruar jetë në Klinikën e Fëmijëve në Tirshova të Beogradit, një vajzë që ishte plagosur gjatë sulmit me armë zjarri në shkollën fillore “Vlladisllav Ribnikar”. Lajmin e ka konfirmuar Ministria e Shëndetësisë për televizionin publik serb.

Vajza kishte pësuar lëndime serioze gjatë të shtënave masive që ndodhën më 3 maj në shkollën në Beograd.

Tetë nxënës dhe roja e sigurimit u vranë gjatë sulmit me armë zjarri, që u krye nga një djalë 13 vjeç. Me vdekjen e nxënëses, numri i viktimave nga ky rast arrin në dhjetë.