BALLKAN, 25 Nëntor 2022, 10:43

Ngjarje e rëndë/ Burri vret gruan dhe vetëdorëzohet në polici, detajet e para nga krimi

Ngjarje e rëndë/ Burri vret gruan dhe vetëdorëzohet në

Një grua 63-vjeçare është vrarë në Prishtinë në orët e para të mëngjesit, teksa autori i dyshuar është bashkëshorti i saj 70-vjeçar, i cili është vetëdorëzuar në polici.

I dyshuari është ndaluar teksa trupi i pajetë i viktimës është dërguar në Institutin e Mjekësisë Ligjore për obduksion.

“Sot rreth orës 04:40 kemi pranuar informatën për një trup të pa jetë në një shtëpi në rrugën “Mark Isaku” në Prishtinë. Bazuar në hetimin preliminar si dhe ekzaminimin e vendit të ngjarjes me urdhër të prokurorit të shtetit, rasti është cilësuar vrasje e rëndë”.

“Lidhur me rastin është vetëdorzuar një person i dyshuar: I. G, mashkull 70 vjeç. Personi i dyshuar me urdhër të prokurorit të shtetit, është intervistuar dhe i njëjti është dërguar në qendrën e ndalimit, ndërkohë që trupi i pajetë i viktimës, femër 63 vjeç, është dërguar në Institutin e Mjekësisë Ligjore për obduksion”, tha Ahmeti. /Klan Kosova