AKTUALITET, 19 Shtator 2023, 20:43

Zjarr në një banesë në Lezhë, dyshimet e para

Zjarr në një banesë në Lezhë, dyshimet e para

Një banesë në fshatin Mylte në Lezhë është përfshirë nga Flakët gjatë mbrëmjes së sotme.

Sipas burimeve për News 24, bëhet me dije se familjarët nuk ndodheshin në shtëpi në momentin e zjarrit.

Shkak i rënies së zjarrit dyshohet të ketë qenë një bombol gazi.

Forcat zjarrëfikëse kanë shkuar në vendngjarje dhe kanë bërë të mundur neutralizimin e flakëve.

Ndërkohë po punohet për zbardhjen e plotë të rrethanave të ngjarjes.