AKTUALITET, 19 Shtator 2023, 20:18

Operacion i madh anti-droge në Itali, 45 të arrestuar, mes tyre 35 shqiptarë

Operacion i madh anti-droge në Itali, 45 të arrestuar, mes tyre 35

Policia italiane ka shkatërruar një rrjet kriminal droge, teksa në pranga kanë rënë 45 persona, mes të cilëve 35 shqiptarë.

Mësohet se ata operonin në zonat Alba dhe Bra. Sipas mediave italiane 28 persona janë arrestuar, kurse 17 janë shpallur në kërkim.

Hetuesit italianë thonë se përmes klientëve mundën të bien në gjurmët e shpërndarësve të drogës, duke identifikuar edhe bazat e tyre.