AKTUALITET, 19 Shtator 2023, 16:30

Motori me turistë të huaj del nga rruga në aksin Pogradec-Lin dhe përplaset me makinën

Motori me turistë të huaj del nga rruga në aksin Pogradec-Lin dhe

Një aksident ka ndodhur në aksin rrugor Pogradec-Lin, në afërsi të vendit të quajtur “Guri i Kuq”.

Sipas informacioneve paraprake, dyshohet se një motor i drejtuar nga turistë të huaj, ka dalë nga një rrugë dytësore dhe është përplasur me një mjet. Një prej turistëve (dyshohet femër), ka marrë dëmtime ndërsa është dërguar në spitalin e Pogradecit. Ndërsa, ende nuk dihet gjendja shëndetësore pasi përplasja ka qenë e fortë.

Ndërkohë, policia në vendngjarje për zbardhjen e rrethanave të aksidentit.