AKTUALITET, 21 Janar 2023, 16:04

Groposja e mbetjeve në Sharrë/ Vasili: Droni tregoi vjedhjen e Ramës dhe Veliajt

Groposja e mbetjeve në Sharrë/ Vasili: Droni tregoi vjedhjen e

Nënkryetari i Partisë së Lirisë, Petrit Vasili, është shprehur se në fushën e mbeturinave të Sharrës vidhen e groposen përditë miliona euro të shqiptarëve.

Përmes një reagimi në faqen e tij në Facebook, Vasili shkruan se droni i ngitur mbi landfill tregoi të vërtetat e qeverisë dhe e ka bërë të pashpresë kryeministrin Edi Rama dhe kryebashkiakun e Tiranës.

Ai shtoi se droni tregoi se SPAK dhe drejtësia shqiptare është e kapur nga Edi Rama dhe sot ndodhen në pozitën më të kompromentuar përballë shqiptarëve.

REAGIMI I VASILIT

Rama dhe Veliaj te pashprese perballe Dronit te se vertetes!!

Droni i te vertetes tregoi pamje te llahtarshme.

Droni i te vertetes tregoi mbi fushen e mbeturinave te Sharres se si vidhen e groposen perdite miliona euro te shqiptareve.

Droni i te vertetes tregoi se vjedhja ka fytyre dhe ka emer e mbiemer.

Droni i te vertetes tregoi dhe i vuri vulen e te gjithe opinionit publik per vjedhjen makaber te Veliajt dhe Bashkise se Tiranes, qe vjedhin dite e nate.

Droni i te vertetes tregoi se qytetaret e Tiranes per shkak te Veliajt paguajne dy fishin e asaj qe paguajne qytetaret ne Shkoder per te njejten groposje te mbetjeve.

Droni i te vertetes tregoi trajtimin primitiv te mbeturinave te Tiranes, trajtim hajdut, antimjedis dhe antishendet.

Droni i te vertetes tregoi se 54 milion dollare jane vjedhur duke paguar sherbime qe nuk kryhen ne asnje menyre, pra qe nuk ekzistojne absolutisht.

Droni i te vertetes tregoi se drejtesia eshte e kapur dhe SPAK i paralizuar nga Rama dhe Veliaj eshte sot ne poziten me te kompromentuar perballe shqiptareve.

Droni i te vertetes tregoi se e verteta as mund te fshihet dhe as mund te manipulohet se del dhe do vazhdoje te dale….!

Droni i te vertetes tregoi dhe i vuri vulen fajit tregoi se Rama dhe Veliaj jane krejt te pashprese dhe ndaj kane qepur gojen!