AKTUALITET, 17 Tetor 2022, 18:03

“Liria ka emër”/ Rama pret ish-komandantin e UÇK-së, Fatmir Limajn

“Liria ka emër”/ Rama pret ish-komandantin e

Kryeministri Edi Rama ka pritur sot në takim, liderin e partisë “Nisma Socialdemokrate”, Fatmir Limaj.

Kreu i qeverisë ka postuar foto nga zyra e tij, teksa shkruan “Liria ka emër”, duke qenë se Limaj ka qenë komandant i Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës.

Poll

Gjithashtu Limaj ka mbajtur më parë edhe postin e zëvendëskryeministrit të Kosovës si dhe Ministrit të Transportit dhe Komunikimit.

“Liria ka emër. Kafe me Fatmir Limajn” – shkruan Rama krahas postimit.