AKTUALITET, 30 Nëntor 2022, 09:17

Kavajë/ Dyshohet se kërcënoi me vdekje nipin e tij, arrestohet 57-vjeçari

Kavajë/ Dyshohet se kërcënoi me vdekje nipin e tij, arrestohet

Një 57-vjeçar në Kavajë është arrestuar nga policia pasi dyshohet se ka kërcënuar me vdekje nipin  e tij pas sherrit për motive pronësie.

Policia bën me dije se gjatë kontrollit në banesë, të arrestuarit i janë gjetur një armë zjarri automatik, dy krehra dhe municion luftarak.

Uniformat blu kanë bërë të mundur sekuestrimin e tyre në cilësinë e provës materiale, ndërkohë që provat hetimore i kaluan prokurorisë për veprime të mëtejshme procedurale.

Njoftimi i policisë

Finalizohet nga Komisariati i Policisë Kavajë, operacioni policor i koduar “Property”. Vihet në pranga 1 shtetas që kanosi nipin e tij, për motive pronësie. Sekuestrohen një armë zjarri automatik dhe municion luftarak, që u gjetën në banesën e të arrestuarit.

Shërbimet e Komisariatit të Policisë Kavajë, pas marrjes së kallëzimit nga shtetasi A. S., 30 vjeç, se xhaxhai i tij e kishte kanosur se do ta vriste, për motive pronësie, menjëherë kanë organizuar punën dhe kanë finalizuar operacionin policor të koduar “Property”, në kuadër të të cilit u bë kapja dhe arrestimi i shtetasit:

– I. S., 57 vjeç, banues në Kavajë.

57-vjeçari ka kanosur për jetën nipin e tij, shtetasin A. S., 30 vjeç, për motive pronësie. Gjatë kontrollit të banesës së 57-vjeçarit, shërbimet e Policisë gjetën dhe sekuestruan, në cilësinë e provës materiale, një armë zjarri automatik, dy krehra dhe municion luftarak.

Materialet procedurale i kaluan Prokurorisë, për veprime të mëtejshme.