AKTUALITET, 30 Nëntor 2022, 08:30

Çadrat me vete! Rikthehen reshjet e shiut

Çadrat me vete! Rikthehen reshjet e shiut

Sot rikthehen reshjet. Vendi ynë do të përfshihet nga vranësirat e shpeshta të cilat më të dukshme do të jenë në zonat Jugore dhe Lindore.

Sipas Meteoalb, pritet që vranësirat të pësojnë zhvillime të përkohëshme duke krijuar mundësi për reshje shiu në një pjesë të mirë të zonës. Ndërsa në zonat malore do të ketë reshje të pakta dëbore.

Temperaturat e ajrit do të rriten në mëngjes, por mbeten kostante në mesditë duke luhatur vlerat ditore nga -2°C deri në 15°C.

Era do të fryjë mesatarisht me shpejtësi 40 km/h nga drejtimi Juglindor kryesisht duke krijuar në brigjet detare dallgëzim 3 ballë.