AKTUALITET, 18 Shtator 2023, 17:19

I hodhën fishekzjarrë në banesë dhe dhunuan një person, e pësojnë tre të rinj në Sarandë

I hodhën fishekzjarrë në banesë dhe dhunuan një person,

Policia e Sarandës ka ndaluar tre të rinj, pasi dyshohet se në bashkëpunim me njëri-tjetrin kanë hedhur fishekzjarrë në oborrin e banesës së një të riu tjetër.

Mësohet se pas këtij veprimi ata e kanë kanosur shtetasin me inicialet M. A., banues në Konispol dhe më pas e kanë goditur me grushte. Sakaq, grupi hetimor po punon për sqarimin e plotë të rrethanave të ngjarjes.

Njoftimi i policisë:

Specialistët për Hetimin e Krimeve të Komisariatit të Policisë Sarandë referuan materialet në Prokurori dhe nisi procedimi penal për shtetasit Xh. P., 19 vjeç, E. B., 19 vjeç dhe F. P., 21 vjeç, të tre banues në Konispol, pasi dyshohet se në bashkëpunim me njëri-tjetrin kanë hedhur lëndë piroteknike (fishekzjarre), në oborrin e banesës së shtetasit M. A., në Konsipol, të cilin më pas e kanë kanosur dhe e kanë goditur me grushte. Grupi hetimor po punon për sqarimin e plotë të rrethanave të ngjarjes.