AKTUALITET, 30 Shtator 2023, 19:59

Gazetari i njohur gjerman “degjeneron” Ramën për lidhjen me Serbinë

Gazetari i njohur gjerman “degjeneron” Ramën për lidhjen

Gazetari i njohur i të përditshmes së madhe gjermane Frankfurter Allgemagne Zeitung, Michael Martens, ka reaguar përmes një postimi në rrjetet sociale, me një ironi therëse, një ditë pas botimit të analizës që bëri për Vuçiçin dhe ngjarjet ne Kosovë.

Ai shkruan se “Rama është padyshim kryeministri më i mirë që ka pasur Serbia, pas  Nikola Pashiq”.

“Edi Rama është padyshim kryeministri më i mirë që ka pasur Serbia që nga Nikola Pashiq”, shkruan ai.

Pashiq është një politikan i njohur serb i fundit të shekullit ta XIX dhe fillimit të shekullit XX që kishte vënë bast për eliminimin e shqiptarëve.

Pikërisht për këtë krahasimi i referohet edhe Martens Edi Ramës.